به نقل از  اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان، یحیی رحمتی،اظهار کرد: زنجان از ۱۱ تا ۱۳ اردیبهشت ماه سالجاری  میزبان ۱۳ کشور در چهارمین جشنواره بین المللی غذای اکو جاده ابریشم خواهد بود.

رحمتی  در خصوص کشورهای شرکت کننده افزود: آذربایجان، لبنان، سوریه، عراق، فلسطین، چین، افغانستان، تاجیکستان، بحرین، ترکیه و بلغارستان برای شرکت در این دوره از جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم اعلام آمادگی کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان در خصوص هدف از برگزاری این جشنواره عنوان کرد: غذا بعنوان یک جاذبه گردشگری ذائقه گردشگران را به مردم محلی نزدیک می کند .

رحمتی همچنین غذا ریشه در تمدن و باورهای مردم هر منطقه ای دارد و در واقع به نوعی احیا سنت های دیرین در حوزه های مختلف است به ویژه در حوزه جاده ابریشم که امیدواریم بتوانیم این سنت ها را احیا کنیم.

وی  در خصوص برنامه های چهارمین دوره جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم بیان کرد: غذا محوریت جشنواره است و در کنار آن نمایشگاه صنایع دستی متشکل از ۳۰ غرفه با حضور صنعتگران از اقصی نقاط کشور برپا خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی زنجان افزود: بحث معرفی و فروش صنایع دستی مرتبط با غذا بعنوان اصیل ترین کالای ایرانی یکی از برنامه های جنبی این جشنواره است.

متن نامه اداره  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به تالار و رستوران صدف ۲
با عنایت به برگزاری چهارمین دوره جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم از تاریخ ۱۱ لغایت ۱۳ اردیبهشت سال ۹۷ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی کاسپین،مقتضی است نسبت به پخت و تزیین سه میز با غذا های متنوع جهت نمایش و پخش در روز افتتاحیه جشنواره (۱۱ اردیبهشت) اقدام نمایید.شایان ذکر است نام غذاهایی را که در جشنواره عرضه خواهید نمود تا تاریخ ۹۷/۲/۴ به معاونت گردشگری اعلام نمایید.

پاسخ به دیدگاه